Чому в Україні не знайомі з американським досвідом утеплення.
Чому в Україні не знайомі з американським досвідом утеплення.
Будівництво, як і будь-яка інша галузь економіки, постійно розвивається. Пошуки все нових матеріалів і технологій утеплення призводять до зменшення тепловтрат будівель, що є дуже актуальною проблемою в нашій країні.
При будівництві нових і утеплення старих будівель, підвищена увага приділяється монтажу покрівельного пирога. Практично, 20% тепловтрат відбувається через дах, тому якісне її утеплення — це запорука надійності та енергоефективності всього будинку.
Найпопулярніші матеріали-утеплювачі у нашій країні – це пінополістирол (пінопласт) і мінеральна вата. Однак, у нас дуже мало знають про іншому теплоізоляційному матеріалі, який широко використовується на Заході, зокрема у США. Ми маємо на увазі теплоізоляційні плити на основі поліуретану. Теплоізоляційні плити PIR володіють цілим рядом унікальних переваг: рекордно низьким коефіцієнтом теплопровідності, підвищеною міцністю і високою вогнестійкістю. При всіх перерахованих достоїнствах, плити PIR мають вкрай легкий вага і одночасно з цим дозволяють зменшити товщину ізоляційного шару. Під час експлуатації, вони не змінюють свою геометрію і не деформуються, що дозволяє їм зберігати свої експлуатаційні характеристики протягом 50 років.
Технология производства плит PIR появилась в США в 70-е годы прошлого столетия. Спустя 20 лет, этот продукт приобрел базовое значение для американцев при обустройстве теплоизоляции плоских кровель. Начиная с 90-х годов, и по сей день, в Америке сложно найти здание, крыша которого утеплена каким-либо иным материалом, кроме PIR. По мнению экспертов, в настоящее время в США доля применения плит PIR в обустройстве кровельной теплоизоляции занимает 76% от общего числа возводимых сооружений. В Европе этот показатель немного ниже и составляет около 40%. Таким чином, застосування PIR в комерційному, промисловому та приватному будівництві вже давно стала еталоном якості в Європі і США.
В нашей стране теплоизоляция кровли на основе PIR почти неизвестна. У нас, этот материал известен скорее как утеплитель для сэндвич панелей, широко используемый при возведении коммерческих объектов на основе металлического каркаса или частных жилых домов по каркасной технологии. Производство плит PIR у нас, также, почти не развито.
При этом, стоимость полиуретановых плит, приблизительно, на 20% выше, по сравнению с традиционными теплоизоляционными материалами. Однако и эта разница с лихвой окупится уже через три года, в силу их высоких теплофизических характеристик.