Обладнання для зварювання полімерних покрівельних мембран гарячим повітрям
Полотнища полімерних покрівельних мембран, будучи якісно з'єднані між собою за допомогою зварювання гарячим повітрям, здатні сформувати на покрівлі бездоганно герметичний гідроізолюючий шар, що захищає від проникнення всередину покрівельного «пирога» атмосферної вологи. Незважаючи на уявну простоту процесу зварювання, існує велика кількість нюансів, які варто враховувати при роботі. Основним гарантом відмінного результату служить правильний вибір зварювального обладнання.
Термін «зварювання» по відношенню до полімерних виробів позначає «нероз'ємне з'єднання окремих елементів без їх розчинення або зміни хімічного складу, виключно за рахунок нагріву, з використанням або без використання додаткового матеріалу». Зварювання має місце, коли зварювані поверхні під впливом високих температур наводяться в пластичний стан, а потім притискаються один до одного.
Пластичний стан характеризується частковим плавленням і розм'якшенням полімеру, макромолекули поверхневих шарів деталей, що з'єднуються при цьому стають більш рухливими, вони можуть переміщатися з однієї деталі в іншу, що призводить до зникнення кордону розділу між зварювальними матеріалами та утворення монолітного, нероз'ємного з'єднання. Ті речовини, чиї фізико-хімічні властивості не змінюються після нагріву до пластичного стану і подальшого охолодження, називаються термопластами, саме вони найбільш придатні для зварювання.
Однак навіть для них існує певний температурний межа, вище якої макромолекули полімеру починають руйнуватися — довгі ланцюжки розпадаються на більш короткі, які вже не в змозі забезпечити необхідних характеристик міцності матеріалу. Це явище називається «термічним шоком». Тому температура зварювання повинна вибиратись «з розумом», в загальному випадку слід віддати перевагу швидкому нагріву до високих температур більш повільне і щадне вплив. Швидкий нагрів, крім «термічного шоку», провокує виникнення високих напруг у матеріалі, які також знижують його міцність.
Чимале значення має також час температурного впливу і тиск, що прикладається до зварюваних поверхонь, – саме воно інтенсифікує процес обміну макромолекулами і сприяє найбільш повному «перемішуванню» шарів.
Кожен з цих трьох параметрів – температура, тиск і швидкість зварювання може змінюватись в деяких межах, сукупність яких утворює «зварювальне вікно». В рамках «вікна» параметри зварювання вибираються в залежності від температурних і вологісних умов, типу і стану матеріалу, вихід за його межі загрожує погіршенням якості шва – занадто висока температура руйнує матеріал і робить з'єднання менш міцним, занадто короткий час термічного впливу також призводить до втрати міцності, але вже за рахунок неповної проварки шва.
Тому дуже важливо, щоб зварювальне обладнання забезпечувало стабільність всіх трьох показників. Підбір оптимальних критеріїв зварювання потрібно на початку кожного робочого дня, а також після будь-якого охолодження (відключення) зварювального апарату або при суттєвій зміні погодних умов.
Способи нагрівання
Нагрівання полімерних виробів зручніше здійснювати за допомогою гарячого повітря. Існує два різновиди зварювання гарячим повітрям — із застосуванням присадного матеріалу (так звана прутковая зварювання) і без нього (зварювання плівок внахлест).
Перший варіант використовується в основному для зварювання пластмасових конструкцій, резервуарів і трубопроводів, другий – для з'єднання полотнищ покрівельних мембран, тентових тканин, геомембран.
Автоматика або руки майстра?
Для зварювання покрівельних мембран застосовують ручне, напівавтоматичне і автоматичне зварювальне обладнання.
Автоматичне обладнання призначене для пристрою стиків мембрани на основній площині покрівлі, на горизонтальних і вертикальних поверхнях. Головна його перевага – незалежність якості шва від кваліфікації зварника. Функції оператора зварювального автомата зводяться лише до підбору за допомогою пробної зварювання необхідних параметрів (температури і швидкості впливу) і коригування траєкторії руху зварювального автомата уздовж нахлеста полотнищ. Температура і швидкість зварювання регулюються електронікою, а значить, не залежать від коливань напруги в мережі і температури навколишнього середовища. Крім того, машина контролює і витрата повітря, що важливо для монтажу ТВО-мембран. З допомогою зварювальних машин-автоматів можна помітно збільшити швидкість роботи, не втрачаючи при цьому стабільно високої якості роботи, – автоматика дозволяє отримувати за хвилину 2-8 м абсолютно рівного і якісного шва.
Середня швидкість зварювання з допомогою ручного обладнання не перевищує 40 см в хвилину. Без ручного зварювання не обійтися при виконанні складних елементів – деталей примикань. На довгих прямих швах монотонна робота підвищує ймовірність помилки оператора – в цьому випадку людини успішно замінює автомат.
Напівавтоматичне обладнання призначене для з'єднання полотнищ мембрани на вертикальних поверхнях, великих ухилах, в місцях, куди доступ масивної зварювальної машини-автомата ускладнений (наприклад, на парапетах). Для влаштування стиків мембрани в місцях, принципово недоступних для автоматичного обладнання, застосовують ручну зварку.
Криволінійні ділянки покрівлі, місця виходу технологічних конструкцій, примикання покрівлі до парапетів, стін, стики мембран з коротким торцях рулонів – ось класична область застосування ручних зварювальних апаратів, які часто називають термофенами. Сучасний термофен гранично зручний в роботі завдяки малій масі і зменшеною рукоятці, безпечний – має охолоджуваної захисною трубкою і розрахований на тривалу експлуатацію. Практично всі моделі оснащені цифровим дисплеєм, на якому можна відстежувати відповідність реальних параметрів зварювання заданим.
Також частина апаратів володіє функцією електронного регулювання температури, а також автоматичним відключенням двигуна в ситуаціях, що погіршують якість робіт і загрожують безпеці зварника. До недоліків ручного зварювання можна віднести невисоку швидкість роботи, нестабільність якості зварного шва і обмеження по товщині зварюваних мембран.
Виробники зварювального обладнання
LEISTER Process Technologies
Лідером на російському ринку обладнання для зварювання термопластів є компанія LEISTER Process Technologies («ЛЯЙСТЕР», Швейцарія). Вона була заснована у 1944 р. (торгова марка зареєстрована в 1949 р.), і на протязі ось вже 65 років основний її спеціалізацією є виробництво промислових нагрівачів і апаратів для зварювання пластиків. Пізніше в асортименті LEISTER з'явилися мікросистеми та обладнання для лазерного зварювання.
В даний час LEISTER представляє більше 10 000 найменувань спеціалізованого устаткування — від промислових систем до компактних і простих в експлуатації ручних інструментів. Вся продукція випускається на власному виробництві. Для застосування на покрівлі рекомендовані ручні апарати «Триак S», «Триак PID», «Хот-Джет S», а також напівавтоматичний зварювальний апарат «Триак Драйв». Серед автоматичних зварювальних машин найбільшою популярністю користується «Варімат V» і його модифікація — «Битумат», призначений для зварювання бітумно-полімерних мембран. У Росії компанія представлена з 1996 р.
FORSTHOFF GmbH
Німецька фірма FORSTHOFF GmbH виробляє високоякісні апарати гарячого повітря (термофени) більше 25 років. На початку 2009 р. компанія почала виробництво ручних будівельних фенів нової S-серії. Можна сказати, що нові апарати стали більш дружніми» до оператора – вони краще збалансовані, кнопки управління знаходяться не під пальцями зварювальника, а на торці рукоятки, що перешкоджає випадковому натисканню, рукоятки інструментів стали більш ергономічними.
Всі будівельні фени S-серії оснащені новим електродвигун з підвищеним ресурсом графітових щіток – 1500 ч. Зміни торкнулися і самих щіток – їх заміна займає лічені секунди, а нова конструкція виключає пошкодження колектора пружиною після зносу щітки. Типовими представниками серії є апарати QUICK-S Electronic, HOT AIR S і GRAND S Electronic.
HERZ
Група компаній Herz, заснована в 1965 р. в Нойвиде (Німеччина), створила окремий напрямок по розробці і виробництву обладнання та механізмів для зварювання і згинання пластмас під назвою «Herz GmbH Kunststoff — und Warmetechnologie». У 1973 р. група Herz відкрила інший незалежний філія в Австрії — Herz Austria GmbH. Були створені ділові стосунки з колишньою Югославією, Угорщиною і Польщею.
Діапазон виробів був розширений апаратами і фенами, сваривающими гарячим повітрям, ручними сваривающими екструдерами від Munsch, тестовими приладами контролю зварних швів та іншим спеціальним випробувальним обладнанням для обробки пластмаси, зварювальними машинами для листових пластиків. З 2007 р. продукція і сервіс компанії стали доступні і в Росії. Найпопулярніші інструменти виробництва Herz, придатні для використання на покрівлі, – ручний будівельний фен Rion і зварювальна машина-автомат Laron. Інші представники серії – ERON, COMON і MION — для покрівельних робіт застосовуються рідко.
Автоматична зварювальна машина Laron і ручний фен Rion відрізняються простою і надійною електричною схемою від відомого німецького розробника DOHLE на основі японських контролерів.
Lansite
останнім часом у бюджетної цінової категорії серйозну конкуренцію лідерам становить продукція американської компанії Lansite. Термофени Hurricane і Tornado мають широкий спектр застосування і відмінні технологічні характеристики.
SIEVERT
Sievert – компанія, що спеціалізується на розробці і виробництві професійних інструментів для нагріву і пайки. Її головний офіс знаходиться у Стокгольмі (Швеція), а частина виробництв – в Тарту (Естонія). Для застосування на покрівлі компанія пропонує зварювальну машину-автомат SIEVERT TW 5000. До речі, саме цей апарат офіційно рекомендує для зварювання мембран «ПЛАСТФОИЛ» компанія «ПЕНОПЛЕКС СПб». SIEVERT TW 5000 обладнаний унікальною повнопривідною руховою системою, що забезпечує якісне зварювання покрівельних мембран різної товщини. Додатково передбачена підстроювання передніх коліс для експлуатації машини під різними кутами. Потужний двигун і хороша підвіска дозволяють машині підніматися по поверхнях, розташованим під кутом до 30°.
SIKA Sarnafil Manufacturing AG
Концерн Sika, який представляє на ринку, крім ПВХ-мембран під власною маркою, ТПО мембрани Sarnafil, рекомендує для монтажу останніх автоматичні машини Sarnamatic 661и Sarnamatic 661 Plus. Ці машини були розроблені компанією Sarnafil в цілях організації повній комплектації об'єктів (від гідроізоляції і утеплювача до елементів кріплення та автоматичного устаткування). З 2008 р. ці апарати випускаються на виробничих потужностях компанії Leister.
Технічні параметри автоматичних машин Sarnamatic 661 і Sarnamatic 661 Plus налаштовані на застосування з мембранами Sarnafil. Вони призначені для дбайливого і ефективної зварювання цих мембран. Апарат має компактний дизайн, оптимальну масу і систему стабілізації, що дозволяє рідше коректувати траєкторію руху по покрівлі. Зручний великий легкочитаємий дисплей з автоматичним регулюванням яскравості і меню на 12-ти основних мовах. Sarnamatic 661 Plus має додаткове обладнання для зварювання ТПО-мембран без застосування засобів для підготовки шва, а також для приварювання профілів для імітації фальцевой покрівлі. Збалансованість конструкції цих машин дозволяє проводити зварювання покрівельних мембран на парапетах шириною понад 18 див.
«Секрети» якісної зварки
1. Тільки чисті поверхні гарантують бездоганну якість зварного шва! Пил, волокна ізоляційних матеріалів і бруд зі зварюваних поверхонь мембран слід прибрати вологою ганчіркою, а від слідів бітуму, нафти, клею позбутися за допомогою спеціального засобу-очисника.
2. Розкочувати мембрану потрібно вільно, без натягу. При ширині зварного шва не менше 20 мм нахлест мембран повинен складати як мінімум 50-80 мм. Термочутливі нижні шари (наприклад, теплоізоляція з пінополістиролу) і нерівна основа покрівлі вимагають більшого напуску полотнищ.
3. Для запобігання ковзання мембран одна відносно одної їх можна попередньо точково зафіксувати.
4. Для вибору параметрів, найбільш підходящих для конкретних погодних умов і типу матеріалу, необхідно проводити попередню пробну зварювання.
5. В Т-образном пересечении мембран край сварного шва должен быть скошен под углом в середине, чтобы предотвратить возникновение капиллярных каналов. Это можно сделать с использованием сопла шириной 20 мм и латунного прикаточного ролика, а также с помощью специального подрезного ножа.
6. При температуре окружающего воздуха ниже 5 °С материал рекомендуется укладывать в предварительно нагретом состоянии, в целях предотвращения усадки армирующего слоя и возникновения эффекта «коробления». Использования герметиков возможно только при температуре выше 5 °С.
7. Якщо мембрана пошкоджена або після перевірки у шві виявлений шлюб, несправність усувається привариванием латки з нового матеріалу на пошкоджену ділянку. Латка має закруглені краї і за розміром більше пошкодженої або бракованої області як мінімум на 50 мм по довжині і ширині в кожну сторону.
Стаття підготовлена за матеріалами компаній: «Ольмакс», «КМК Груп»,
«АДР-Технологія», ЗАТ «ПетроПримус», ТОВ «Зіку», «Пеноплекс», ТОВ «Протан Рус»
Термін «зварювання» по відношенню до полімерних виробів позначає «нероз'ємне з'єднання окремих елементів без їх розчинення або зміни хімічного складу, виключно за рахунок нагріву, з використанням або без використання додаткового матеріалу». Зварювання має місце, коли зварювані поверхні під впливом високих температур наводяться в пластичний стан, а потім притискаються один до одного.
Пластичний стан характеризується частковим плавленням і розм'якшенням полімеру, макромолекули поверхневих шарів деталей, що з'єднуються при цьому стають більш рухливими, вони можуть переміщатися з однієї деталі в іншу, що призводить до зникнення кордону розділу між зварювальними матеріалами та утворення монолітного, нероз'ємного з'єднання. Ті речовини, чиї фізико-хімічні властивості не змінюються після нагріву до пластичного стану і подальшого охолодження, називаються термопластами, саме вони найбільш придатні для зварювання.
Однак навіть для них існує певний температурний межа, вище якої макромолекули полімеру починають руйнуватися — довгі ланцюжки розпадаються на більш короткі, які вже не в змозі забезпечити необхідних характеристик міцності матеріалу. Це явище називається «термічним шоком». Тому температура зварювання повинна вибиратись «з розумом», в загальному випадку слід віддати перевагу швидкому нагріву до високих температур більш повільне і щадне вплив. Швидкий нагрів, крім «термічного шоку», провокує виникнення високих напруг у матеріалі, які також знижують його міцність.
Чимале значення має також час температурного впливу і тиск, що прикладається до зварюваних поверхонь, – саме воно інтенсифікує процес обміну макромолекулами і сприяє найбільш повному «перемішуванню» шарів.
Кожен з цих трьох параметрів – температура, тиск і швидкість зварювання може змінюватись в деяких межах, сукупність яких утворює «зварювальне вікно». В рамках «вікна» параметри зварювання вибираються в залежності від температурних і вологісних умов, типу і стану матеріалу, вихід за його межі загрожує погіршенням якості шва – занадто висока температура руйнує матеріал і робить з'єднання менш міцним, занадто короткий час термічного впливу також призводить до втрати міцності, але вже за рахунок неповної проварки шва.
Тому дуже важливо, щоб зварювальне обладнання забезпечувало стабільність всіх трьох показників. Підбір оптимальних критеріїв зварювання потрібно на початку кожного робочого дня, а також після будь-якого охолодження (відключення) зварювального апарату або при суттєвій зміні погодних умов.
Способи нагрівання
Нагрівання полімерних виробів зручніше здійснювати за допомогою гарячого повітря. Існує два різновиди зварювання гарячим повітрям — із застосуванням присадного матеріалу (так звана прутковая зварювання) і без нього (зварювання плівок внахлест).
Перший варіант використовується в основному для зварювання пластмасових конструкцій, резервуарів і трубопроводів, другий – для з'єднання полотнищ покрівельних мембран, тентових тканин, геомембран.
Автоматика або руки майстра?
Для зварювання покрівельних мембран застосовують ручне, напівавтоматичне і автоматичне зварювальне обладнання.
Автоматичне обладнання призначене для пристрою стиків мембрани на основній площині покрівлі, на горизонтальних і вертикальних поверхнях. Головна його перевага – незалежність якості шва від кваліфікації зварника. Функції оператора зварювального автомата зводяться лише до підбору за допомогою пробної зварювання необхідних параметрів (температури і швидкості впливу) і коригування траєкторії руху зварювального автомата уздовж нахлеста полотнищ. Температура і швидкість зварювання регулюються електронікою, а значить, не залежать від коливань напруги в мережі і температури навколишнього середовища. Крім того, машина контролює і витрата повітря, що важливо для монтажу ТВО-мембран. З допомогою зварювальних машин-автоматів можна помітно збільшити швидкість роботи, не втрачаючи при цьому стабільно високої якості роботи, – автоматика дозволяє отримувати за хвилину 2-8 м абсолютно рівного і якісного шва.
Середня швидкість зварювання з допомогою ручного обладнання не перевищує 40 см в хвилину. Без ручного зварювання не обійтися при виконанні складних елементів – деталей примикань. На довгих прямих швах монотонна робота підвищує ймовірність помилки оператора – в цьому випадку людини успішно замінює автомат.
Напівавтоматичне обладнання призначене для з'єднання полотнищ мембрани на вертикальних поверхнях, великих ухилах, в місцях, куди доступ масивної зварювальної машини-автомата ускладнений (наприклад, на парапетах). Для влаштування стиків мембрани в місцях, принципово недоступних для автоматичного обладнання, застосовують ручну зварку.
Криволінійні ділянки покрівлі, місця виходу технологічних конструкцій, примикання покрівлі до парапетів, стін, стики мембран з коротким торцях рулонів – ось класична область застосування ручних зварювальних апаратів, які часто називають термофенами. Сучасний термофен гранично зручний в роботі завдяки малій масі і зменшеною рукоятці, безпечний – має охолоджуваної захисною трубкою і розрахований на тривалу експлуатацію. Практично всі моделі оснащені цифровим дисплеєм, на якому можна відстежувати відповідність реальних параметрів зварювання заданим.
Також частина апаратів володіє функцією електронного регулювання температури, а також автоматичним відключенням двигуна в ситуаціях, що погіршують якість робіт і загрожують безпеці зварника. До недоліків ручного зварювання можна віднести невисоку швидкість роботи, нестабільність якості зварного шва і обмеження по товщині зварюваних мембран.
Виробники зварювального обладнання
LEISTER Process Technologies
Лідером на російському ринку обладнання для зварювання термопластів є компанія LEISTER Process Technologies («ЛЯЙСТЕР», Швейцарія). Вона була заснована у 1944 р. (торгова марка зареєстрована в 1949 р.), і на протязі ось вже 65 років основний її спеціалізацією є виробництво промислових нагрівачів і апаратів для зварювання пластиків. Пізніше в асортименті LEISTER з'явилися мікросистеми та обладнання для лазерного зварювання.
В даний час LEISTER представляє більше 10 000 найменувань спеціалізованого устаткування — від промислових систем до компактних і простих в експлуатації ручних інструментів. Вся продукція випускається на власному виробництві. Для застосування на покрівлі рекомендовані ручні апарати «Триак S», «Триак PID», «Хот-Джет S», а також напівавтоматичний зварювальний апарат «Триак Драйв». Серед автоматичних зварювальних машин найбільшою популярністю користується «Варімат V» і його модифікація — «Битумат», призначений для зварювання бітумно-полімерних мембран. У Росії компанія представлена з 1996 р.
FORSTHOFF GmbH
Німецька фірма FORSTHOFF GmbH виробляє високоякісні апарати гарячого повітря (термофени) більше 25 років. На початку 2009 р. компанія почала виробництво ручних будівельних фенів нової S-серії. Можна сказати, що нові апарати стали більш дружніми» до оператора – вони краще збалансовані, кнопки управління знаходяться не під пальцями зварювальника, а на торці рукоятки, що перешкоджає випадковому натисканню, рукоятки інструментів стали більш ергономічними.
Всі будівельні фени S-серії оснащені новим електродвигун з підвищеним ресурсом графітових щіток – 1500 ч. Зміни торкнулися і самих щіток – їх заміна займає лічені секунди, а нова конструкція виключає пошкодження колектора пружиною після зносу щітки. Типовими представниками серії є апарати QUICK-S Electronic, HOT AIR S і GRAND S Electronic.
HERZ
Група компаній Herz, заснована в 1965 р. в Нойвиде (Німеччина), створила окремий напрямок по розробці і виробництву обладнання та механізмів для зварювання і згинання пластмас під назвою «Herz GmbH Kunststoff — und Warmetechnologie». У 1973 р. група Herz відкрила інший незалежний філія в Австрії — Herz Austria GmbH. Були створені ділові стосунки з колишньою Югославією, Угорщиною і Польщею.
Діапазон виробів був розширений апаратами і фенами, сваривающими гарячим повітрям, ручними сваривающими екструдерами від Munsch, тестовими приладами контролю зварних швів та іншим спеціальним випробувальним обладнанням для обробки пластмаси, зварювальними машинами для листових пластиків. З 2007 р. продукція і сервіс компанії стали доступні і в Росії. Найпопулярніші інструменти виробництва Herz, придатні для використання на покрівлі, – ручний будівельний фен Rion і зварювальна машина-автомат Laron. Інші представники серії – ERON, COMON і MION — для покрівельних робіт застосовуються рідко.
Автоматична зварювальна машина Laron і ручний фен Rion відрізняються простою і надійною електричною схемою від відомого німецького розробника DOHLE на основі японських контролерів.
Lansite
останнім часом у бюджетної цінової категорії серйозну конкуренцію лідерам становить продукція американської компанії Lansite. Термофени Hurricane і Tornado мають широкий спектр застосування і відмінні технологічні характеристики.
SIEVERT
Sievert – компанія, що спеціалізується на розробці і виробництві професійних інструментів для нагріву і пайки. Її головний офіс знаходиться у Стокгольмі (Швеція), а частина виробництв – в Тарту (Естонія). Для застосування на покрівлі компанія пропонує зварювальну машину-автомат SIEVERT TW 5000. До речі, саме цей апарат офіційно рекомендує для зварювання мембран «ПЛАСТФОИЛ» компанія «ПЕНОПЛЕКС СПб». SIEVERT TW 5000 обладнаний унікальною повнопривідною руховою системою, що забезпечує якісне зварювання покрівельних мембран різної товщини. Додатково передбачена підстроювання передніх коліс для експлуатації машини під різними кутами. Потужний двигун і хороша підвіска дозволяють машині підніматися по поверхнях, розташованим під кутом до 30°.
SIKA Sarnafil Manufacturing AG
Концерн Sika, який представляє на ринку, крім ПВХ-мембран під власною маркою, ТПО мембрани Sarnafil, рекомендує для монтажу останніх автоматичні машини Sarnamatic 661и Sarnamatic 661 Plus. Ці машини були розроблені компанією Sarnafil в цілях організації повній комплектації об'єктів (від гідроізоляції і утеплювача до елементів кріплення та автоматичного устаткування). З 2008 р. ці апарати випускаються на виробничих потужностях компанії Leister.
Технічні параметри автоматичних машин Sarnamatic 661 і Sarnamatic 661 Plus налаштовані на застосування з мембранами Sarnafil. Вони призначені для дбайливого і ефективної зварювання цих мембран. Апарат має компактний дизайн, оптимальну масу і систему стабілізації, що дозволяє рідше коректувати траєкторію руху по покрівлі. Зручний великий легкочитаємий дисплей з автоматичним регулюванням яскравості і меню на 12-ти основних мовах. Sarnamatic 661 Plus має додаткове обладнання для зварювання ТПО-мембран без застосування засобів для підготовки шва, а також для приварювання профілів для імітації фальцевой покрівлі. Збалансованість конструкції цих машин дозволяє проводити зварювання покрівельних мембран на парапетах шириною понад 18 див.
«Секрети» якісної зварки
1. Тільки чисті поверхні гарантують бездоганну якість зварного шва! Пил, волокна ізоляційних матеріалів і бруд зі зварюваних поверхонь мембран слід прибрати вологою ганчіркою, а від слідів бітуму, нафти, клею позбутися за допомогою спеціального засобу-очисника.
2. Розкочувати мембрану потрібно вільно, без натягу. При ширині зварного шва не менше 20 мм нахлест мембран повинен складати як мінімум 50-80 мм. Термочутливі нижні шари (наприклад, теплоізоляція з пінополістиролу) і нерівна основа покрівлі вимагають більшого напуску полотнищ.
3. Для запобігання ковзання мембран одна відносно одної їх можна попередньо точково зафіксувати.
4. Для вибору параметрів, найбільш підходящих для конкретних погодних умов і типу матеріалу, необхідно проводити попередню пробну зварювання.
5. В Т-образном пересечении мембран край сварного шва должен быть скошен под углом в середине, чтобы предотвратить возникновение капиллярных каналов. Это можно сделать с использованием сопла шириной 20 мм и латунного прикаточного ролика, а также с помощью специального подрезного ножа.
6. При температуре окружающего воздуха ниже 5 °С материал рекомендуется укладывать в предварительно нагретом состоянии, в целях предотвращения усадки армирующего слоя и возникновения эффекта «коробления». Использования герметиков возможно только при температуре выше 5 °С.
7. Якщо мембрана пошкоджена або після перевірки у шві виявлений шлюб, несправність усувається привариванием латки з нового матеріалу на пошкоджену ділянку. Латка має закруглені краї і за розміром більше пошкодженої або бракованої області як мінімум на 50 мм по довжині і ширині в кожну сторону.
Стаття підготовлена за матеріалами компаній: «Ольмакс», «КМК Груп»,
«АДР-Технологія», ЗАТ «ПетроПримус», ТОВ «Зіку», «Пеноплекс», ТОВ «Протан Рус»
Інші статті